Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 03:11
DANE KONTAKTOWE
 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Adres:

ul. Jagiellońska 7

34–500 Zakopane

NIP: 736-10-65-088

Bezpośredni numer telefonu:

18 20 147 33

E-mail: [email protected]

E-PUAP: /mopszakopane/skrytkaESP

Godziny otwarcia:

poniedziałek, w godz. 9.00 – 16.00
wtorek, w godz. 9.00 – 14.00
środa - dzień wewnętrzny
czwartek, w godz. 9.00 – 14.00
piątek, w godz. 9.00 – 14.00

Pierwsze szkolenia w ramach projektu "Pracujemy dla Ciebie" - Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakopanem

W czerwcu 2021 r. w MOPS Zakopane startują pierwsze szkolenia zaplanowane do realizacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod tytułem: "Pracujemy dla Ciebie" - Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakopanem.
Pracujemy dla Ciebie" Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakopanem, projekt, projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej,

W czerwcu 2021 r. w MOPS Zakopane startują pierwsze szkolenia zaplanowane do realizacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod tytułem: "Pracujemy dla Ciebie" - Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakopanem.

Wstępnie zakładano, że szkolenia te rozpoczną się już od stycznia 2021 r., jednak z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa musieliśmy zweryfikować plany. Mając na uwadze dobro wyższe, jakim jest zdrowie i bezpieczeństwo, szkolenia zostały przesunięte na okres, w którym obostrzenia covidowe zostały złagodzone.

Na „pierwszy ogień” poszło szkolenie z tematu ochrony danych osobowych w postępowaniu pracowników MOPS Zakopane. Wprawdzie sam temat nie brzmi zbyt zachęcająco, jednak w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważny a na dodatek, prowadząca szkolenie w osobie Pani Moniki Tarnawa Zajączkowskiej (Radca prawny, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, autorka kilkunastu publikacji naukowych z obszaru prawa) – dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom umiała przykuć uwagę pracowników uczestniczących w szkoleniu.

Kolejne szkolenia zaplanowane na ten rok to m.in.  standardy pracy socjalnej z osobą i rodziną ze szczególnym uwzględnieniem interwencji kryzysowej, praca z tzw. „trudnym klientem”, praca z rodziną w sytuacji przemocy domowej itp. Planowana jest również cykliczna superwizja (indywidualna i grupowa) oraz szkolenia z obszaru prawa w zakresie postępowania administracyjnego i oczywiście z zakresu podstaw prawnych i merytorycznych przyznawania świadczeń z pomocy społecznej.

Ogółem zaplanowano 14 szkoleń (ponad 200 godzin dydaktycznych) oraz 176 godzin superwizji adresowanych głównie do pracowników socjalnych, asystentów rodziny i opiekunek domowych. W ramach projektu zaplanowano również szkolenie dla wszystkich pracowników MOPS Zakopane – szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

 



Podziel się